FREE
TABLEAU
MOCK-UP TEST

Wizualizacje danych

Wizualizacja danych to prezentowanie złożonych struktur danych w prosty zrozumiały dla odbiorcy sposób, najczęściej za pomocą wykresów, map i piktogramów. Prezentowanie danych w sposób wizualny ma na celu przyspieszenie procesu zrozumienia danych oraz pomaga dostrzec relacje, trendy i właściwości, które nie byłby możliwe do zauważenia gdybyśmy analizowali dane za pomocą tabeli, arkusza kalkulacyjnego lub tekstu.

Dzieje się tak dlatego, że nasz mózg z łatwością przetwarza obraz za pomocą atrybutów wizualnych takich jak wielkość, kolor, pozycja, ruch. W przypadku tekstu droga między okiem, a zrozumieniem przebiega nieporównywalnie dłużej.

W jaki sposób tworzymy wizualizacje?

Pomagamy firmom, organizacjom non-profit i osobom indywidualnym zaprojektować i wykonać wizualizacje danych, które niosą przekaz i zmuszają do działania. Dobra wizualizacja jest zrozumiała dla odbiorcy i ma mieć wpływ na jego działania. Wizualizujemy dane nie tylko biznesowe. Zajmujemy się też danymi opisującymi ważne problemy społeczne. Przykładem jest zestaw naszych wizualizacji dotyczących statystyk SARS-Cov-2 opublikowanych na portalu informacyjnym interia.pl

W dzisiejszym świecie pełnym natłoku danych, analiza wizualna stała jest nieodzownym elementem wyciągania wniosków z danych.

Skorzystaj z darmowej konsultacji - 30 min. Napisz w formularzu, co chcesz omówić z naszym konsultantem na spotkaniu online.